Jak vybírat CHLADNIČKY

Chladničky patří mezi nejdůležitější domácí spotřebiče, které donedávna platily taky za největší žrouty energie.

Chladničky Bauknecht s moderními technologiemi pro energetickou úsporu (Green IntelligenceTM), trvalou čerstvost a nezávadnost potravin (ProFresh, Hygiene+ Filtr), s cenami ověnčeným designem (Red Dot award: product design, 2012) a pohodlným komfortem přepsaly historii tohoto spotřebiče jednou provždy!

Chladničky značky Bauknecht jsou k dispozici v různých provedeních tak, aby uspokojily nároky a potřeby každého uživatele. Ať se nakonec rozhodnete pro chladničku vestavnou nebo volně stojící, chladničku kombinovanou nebo jednodveřovou, vždy získáte spotřebič prvotřídní kvality a s ním výhody klientů firmy Bauknecht (5letá záruka, servisní opravy a další)!

Co změřit a na co se zaměřit, než začnete chladničku vybírat?

Každá chladnička potřebuje prostorovou rezervu, jež činí 1–2 centimetry na jejích bocích a 3–5 centimetrů vzadu (tzv. hloubka). Tyto mezery zabezpečí potřebnou cirkulaci, a tím i výměnu vzduchu, která má vliv na nízkou spotřebu energie.

Chladničky Bauknecht nabízíme ve dvou základních variantách: jako vestavné a volně stojící spotřebiče.

Chladničky Bauknecht

Vestavná chladnička je řešení, které ušetří spoustu prostoru, zároveň ji doporučujeme v kuchyních, kde jsou i zbývající spotřebiče řešeny jako vestavné.

Chladničky Bauknecht

Volně stojící chladničku můžete umístit, kamkoli vám prostory dovolí. Volně stojící spotřebič je lepší volbou pro každého, kdo se často stěhuje či plánuje rekonstrukci domácnosti. Se samostatnou ledničkou lze snadněji manipulovat, což oceníte při drobných opravách.

Chladnička jednodveřová, kombinovaná anebo americká (side by side)?

Chladničky Bauknecht jsou k dostání ve třech oblíbených typech provedení. Pojďme si říci, v čem spočívají jejich výhody.

Chladničky Bauknecht

Kombinované chladničky představují oblíbenou českou klasiku se dvěma samostatnými dvířky od ledničky a mrazničky, která bývá umístěna dole. Kombinované chladničky Bauknecht disponují jedním kompresorem, který je u vybraných modelů doplněn ventilem pro samostatnou regulaci obou částí. Kombinovaná chladnička vystačí díky dostatečnému objemu většině rodin.

Jednodveřová chladnička Bauknecht vyniká menšími rozměry (výška 1 220 mm) a pohodlným přístupem k mrazničce i chladničce přes jedny dveře. Nevýhodou je únik studeného vzduchu při otevírání. Jednodveřové chladničky najdou skvělé využití v menších kuchyních a méně početných domácnostech.

Chladničky Bauknecht

Americké (side by side) chladničky u nás nejsou tolik populární, přestože jde o nejlepší řešení pro velké rodiny žijící v rodinných domech, stejně jako pro pohostinská zařízení.

Chladničky podle objemu

Zásadním parametrem pro výběr chladničky je její objem. Ten stanovíme podle počtu osob v domácnosti, přičemž počítáme s 50 až 70 litry objemu chladničky a přibližně 20 litry objemu mrazničky na jednu osobu. Detailní informace o objemu chladniček Bauknecht se vám zobrazí po kliknutí na políčko Technické informace u každého spotřebiče.

Pár tipů, jak neplýtvat chladem ani penězi!

Chcete-li za provoz chladničky co nejvíc ušetřit, pamatujte si následující:

  • ponechte kolem lednice dostatečný prostor k cirkulaci vzduchu,
  • teploty +5 °C u chladničky a -18 °C u mrazničky neohrozí ani vaše potraviny, ale ani vaši peněženku!,
  • chladničku (a hlavně mrazničku) neotevírejte častěji, než je nutné,
  • jednou za půl roku očistěte chladicí žebra (na zadní straně) chladničky.

Nadstandardní technologie, které vás příjemně překvapí!

Jako jiné spotřebiče Bauknecht, také chladničky vás překvapí moderními funkcemi, které oceníte nejen vy, ale hlavně vaše potraviny!

  • Technologie ProFresh: kontroluje vlhkost a teplotu a zajišťuje dokonalé proudění studeného vzduchu i jeho optimální vlhkost. Čerstvé produkty vydrží čerstvé a zdravé až čtyřikrát déle!
  • Filtr Hygiene+: antibakteriální filtr chrání vaše potraviny před bakteriemi a plísní bez použití chemie.
  • StarLight: inovativní koncepce vnitřního prostoru zajišťuje dobrou viditelnost velmi úspornou formou.

Chladničky Bauknecht spadají do nejvyšších energetických tříd A+ a výše (A++, A+++). Jejich koupí získáte spotřebič s maximálně efektivním provozem!