Jak vybírat MIKROVLNNÉ TROUBY

Mikrovlnné trouby Bauknecht

Mikrovlnné trouby prodělaly za poslední roky obrovský skok v technologickém vývoji i designu. Důkazem jsou špičkové mikrovlnné trouby Bauknecht, jež kromě ohřívání zastanou funkce grilu, horkovzdušné trouby, umí vařit v páře a překvapí dalšími užitečnými funkcemi. Ocenění Plus X Award za „Nejlepší produkt roku 2011“ a „Design, jednoduchost použití“, které získala mikrovlnná trouba Bauknecht MW 79 IN, odráží rovnoměrný důraz, jejž klademe jak na uživatelský komfort, tak na vzhled spotřebiče.

Výběr mikrovlnné trouby do vaší kuchyně vám usnadní následující přehled zásadních parametrů, kterým při nákupu věnujte pozornost.

Mikrovlnná trouba volná, nebo vestavěná?

Prvním kritériem výběru mikrovlnné trouby bývá její provedení – mikrovlnná trouba může být samostatný spotřebič, který lze kdykoli, kamkoli přemístit, anebo zabudovaná součást kuchyňské linky.

Mikrovlnné trouby Bauknecht

Druhá varianta, tj. vestavěná mikrovlnná trouba, je aktuálně oblíbenější. Její výhoda spočívá v tom, že nezabírá mnoho prostoru a navíc ladí s celkovým rázem kuchyně.

Volně stojící mikrovlnnou troubu lze zakomponovat do interiéru kuchyně stejně vkusně a elegantně jako tu vestavěnou. Záleží tedy na možnostech vaší kuchyně, přičemž nezapomeňte, že každá mikrovlnná trouba vyžaduje prostor pro odvod vzduchu i přístup k zásuvce.

Výkon mikrovlnné trouby

Plnohodnotné využití všech funkcí, které nejnovější mikrovlnky nabízejí, vyžaduje dostatečný výkon. Průměrný výkon se dnes pohybuje mezi 600 až 1300 watty. Chcete-li v mikrovlnce i grilovat, péct, vařit a využívat další funkce, musí být její výkon vyšší, alespoň 1000 wattů. Málo výkonná trouba veškeré procesy zpomaluje, což vzhledem k jejímu hlavnímu úkolu – ohřát pokrm co nejrychleji – není optimální.

Informace o výkonu, příkonu a dalších technických parametrech se vám zobrazí po kliknutí na políčko „Produktový list“ v levé, horní části stránky.

Objem mikrovlnné trouby

Raději více místa v mikrovlnné troubě, nebo kolem ní? Bude troubu využívat početná rodina, anebo jeden, dva lidé? I tyto otázky je dobré si před koupí mikrovlnky položit. Větší objem se vždy promítne do celkových rozměrů spotřebiče, který vás může ochudit o potřebný prostor na kuchyňské lince.

I trouby s malým objemem (od 14 do 20 litrů) nabízí dostatek prostoru (kupř. pro grilování kuřete) a většině domácností vystačí. Mikrovlnky s větším objemem (od 20 do 40 litrů) poslouží tam, kde je nutnost častého ohřevu (popř. grilování, vaření aj.) větších porcí jídla.

Jaké funkce moderní mikrovlnná trouba nabízí?

Doba, kdy mikrovlnná trouba sloužila pouze k ohřívání, je dávno tatam! Co vše dnes máte od mikrovlnné trouby žádat a co vám mikrovlnné trouby Bauknecht nabízejí?

  • Gril – plnohodnotná náhrada klasického grilu,
  • Crisp – patentovaná funkce Crisp znamená převratnou technologii pečení v mikrovlnné troubě, a to pečení shora i zdola, jehož výsledkem je opravdu křupavé jídlo, na jaké jste zvyklí ze standardní trouby,
  • Rapid Defrostrozmrazí potraviny až 7krát rychleji než klasická mikrovlnná trouba,
  • Vaření v páře/Autosteam – díky funkci vaření v páře (a pokročilejší Autosteam pro přesnější výběr ze 4 druhů potravin) můžete vařit zdravě i v mikrovlnné troubě!
  • Jet Start – po spuštění pracuje trouba na plný výkon po dobu až 30 sekund, což využijete např. k rychlému uvaření vody apod.,
  • paměť – vaše oblíbená volba rychle a snadno k dispozici díky paměti spotřebiče,
  • 3D distribuce mikrovln – díky rovnoměrnému směřování mikrovln už není nutné jídlo ohřívat nadvakrát.

Funkcí a nástrojů pro ohřev, vaření, grilování atd. je u mikrovlnných trub Bauknecht samozřejmě více. Detailní informace o nich naleznete u každého produktu.

Design mikrovlnné trouby se vyplatí nepodcenit ani nepřecenit

Mikrovlnná trouba po ustavení ve vaší kuchyni tvoří její nedílnou součást. Zohlednit je tedy nutné i její design. Mikrovlnné trouby Bauknecht disponují atraktivním, moderním designem navrženým tak, aby trouba zapadla do interiéru moderní, ale i starší kuchyně.

Ačkoli je design mikrovlnné trouby to první, co nás na ní upoutá, při výběru trouby se řídíme především způsobem umístění, funkcemi, objemem a výkonem.

Proč zrovna mikrovlnné trouby Bauknecht?

Rozhodnete-li se pro mikrovlnné trouby značky Bauknecht, získáte zároveň:

5 let záruka