Jak vybírat MYČKY NÁDOBÍ

Ruční mytí nádobí rozhodně nepatří mezi oblíbené domácí práce. Kvalitní myčka na nádobí šetří váš čas, nervy i peníze za energii. Díky inteligentním technologiím a funkcím je nádobí umyto kvalitně, bezpečně a ekologicky i finančně šetrně.

Myčky nádobí Bauknecht nabízejí uživatelům ještě více komfortu s pomocí:

 • senzoru Green IntelligenceTM, jenž přizpůsobuje spotřebu energie a vody míře nečistoty,
 • třetí příborové zásuvky Pro Comfort umístěné nad horním košem,
 • technologie PowerClean MAXIM pro mocnější a účinnější vodní proud.

Myčky Bauknecht v roce 2011 obdržely prestižní cenu Innovation Award, „Volba zákazníků“, a to za komfort obsluhy, inovaci, využití výrobku, design a ekologii.

Jak vybírat myčku na nádobí podle umístění, rozměrů, vnitřní kapacity i podle užitečných technologií a funkcí se dozvíte na následujících řádcích.

Volně stojící, nebo vestavná myčka nádobí? Která je lepší?

Mikrovlnné trouby Bauknecht

Vestavná myčka na nádobí vás připraví o méně prostoru než myčka volně stojící. Myčky Bauknecht jsou k mání v užším i v širším provedení, jejich dvířka lze vybavit deskou tak, aby myčka ladila s celkovým stylem vaší kuchyně. Vestavná myčka je tedy nejlepším řešením vždy, pokud je určena do nové či rekonstruované kuchyně (resp. kuchyně, která disponuje potřebným prostorem).

Mikrovlnné trouby Bauknecht

Volně stojící myčky nabízejí stejnou kvalitu, technologie a funkce jako myčky vestavné. Samostatná myčka však zabírá více místa, zajištěn musí být přístup k rozvodu vody a odpadu.

Ideální je umístit myčku pod dřez, abyste mohli nádobí snadno přemisťovat. A ještě jedna dobrá rada: praváci by měli myčku instalovat vždy na pravé straně od dřezu (leváci přesně naopak).

Myčka na nádobí široká, nebo úzká?

Myčky Bauknecht nabízíme ve standardních šířkách 45 a 60 centimetrů. 15centimetrový rozdíl se příliš neprojevuje v ceně myčky ani ve spotřebě vody a energie. Přesto se při koupi vyplatí zvážit, kolik nádobí bude myčka mýt a jak často.

Širší myčka nádobí pojme 13 sad nádobí, užší myčka pouze 9 sad. Užší myčka uspokojí potřeby dvojčlenné domácnosti. Umývání nádobí po 3 a více lidech v myčce o 45 centimetrech obvykle znamená její dvojí provoz za den, a tím se mytí zbytečně prodražuje!

Myčka na nádobí o šířce 60 centimetrů se tak vyplatí více, a to díky dostačující kapacitě a speciální, třetí příborové zásuvce Pro Comfort!

Myčka na nádobí podle vnitřního uspořádání

Jak už jsme nakousli výše, velmi důležitá je vnitřní struktura myčky. Myčky nádobí Bauknecht disponují promyšleným systémem vnitřního uspořádání, díky němuž myčku využijete opravdu efektivně a úsporně. Naše myčky jsou vybaveny dostačujícím počtem držákůhorním i spodním koši, kam umístíte příbory a sklenice (bonusem je třetí příborová zásuvka). Horní koš je vyjímatelný, jeho výšku lze přizpůsobit a bez problémů umývat i hrnce a další objemnější nádobí. Samovyvažovací dvířka zůstanou stát v jakékoli poloze, což usnadňuje vytahování a přidávání nádobí.

Myčky nádobí podle technologií, programů a funkcí

Myčky nádobí Bauknecht nabízejí ty nejmodernější funkce, programy a další bonusy, díky nimž je mytí nádobí ještě pohodlnější a úspornější. Na co všechno se můžete s našimi myčkami těšit?

 • POWERCLEAN MAXTM: celkem 24 vysokotlakových trysek spustí silný vodní proud, který je až o 70 % účinnější než běžné vodní trysky.
 • PRO COMFORT: třetí příborová zásuvka umístěná nad horním košem pro větší kapacitu.
 • GREEN INTELIGENCETM: ještě nižší spotřeba vody, energie a času díky senzoru, který měří stupeň znečištění vody, jemuž přizpůsobuje parametry mycího cyklu s důrazem na nejvyšší možnou úsporu.
 • AQUASTEAM: nejsilnější, zaschlé a připálené nečistoty a bakterie nemají šanci! Díky vodní páře, která zajistí nejlepší výsledky mytí i u křehkého nádobí.
 • NOČNÍ PROGRAM: využívejte myčku, aniž byste rušili sebe či sousedy ze spaní! Při nočním programu myčka pracuje za nízké hlasitosti 39 dB.
 • AQUASTOP a AQUASAFE: rizika spojená s únikem vody jsou díky oběma funkcím, které kontrolují i nepatrnou ztrátu vody, minimalizována.
 • RYCHLÉ 40 °C (STUPŇŮ): mírně zašpiněné nádobí je při této rychlé funkci umyto již během 30 minut.

Myčka na nádobí a energetická třída

Energetická spotřeba myčky (jakož i dalších spotřebičů) se vyjadřuje její příslušností k tzv. energetické třídě. Ty nejlepší výrobky mají označení A+ a patří k nim i myčky nádobí Bauknecht.

Několik tipů jak správně používat myčky na nádobí

Je dobré vědět, že do myčky na nádobí nepatří především následující nádobí:

 • nádobí ze zinku, mědi, hliníku, stříbra a nádobí se zlatými ozdobami,
 • dřevěné předměty, vařechy, prkna apod.,
 • nádobí, které je polepeno etiketami, štítky.

Než začnete myčku používat, zjistěte si tvrdost vody ve vaší domácnosti. Podle ní pak regulujte dávkování soli.