Jak vybírat ODSAVAČE PAR

Kuchyň provoněná svátečním obědem sice lahodí našim nosům – stěnám kuchyně a okolních místností však výpary z vaření, oxidy dusíku (vzniká při vaření na plynu) a zárodky bakterií a plísní rozhodně nesvědčí!

Odsavače par (jinak též digestoře) slouží jako odstraňovače zápachu a zplodin, jež se při vaření hromadí zvláště v hůře větraných kuchyních. Digestoře výrobce Bauknecht nabízí vše, co dnešní odsavače par nesmí postrádat: extra výkonný, tichý režim odsávání, elektronické, popř. dotykové ovládání, ale i moderní design povrchu, který lze velmi snadno očistit.

Společnost Bauknecht vyrábí komínové, prostorové i vestavěné digestoře prvotřídní kvality, která je zárukou maximálního komfortu vašeho vaření!

Odsavače par komínové, prostorové (ostrůvkové), anebo výsuvné (vestavěné)?

Odsavače par Bauknecht

Komínové digestoře jsou dnes asi nejpopulárnějším typem odsavačů. Komínové odsavače, jak je patrno z názvu, využívají pro odvod par komín. Odsavač bývá připevněn ke zdi, často mezi dvěma skříňkami. Ať už se nachází kdekoli, vždy jde o nepřehlédnutelný dekorativní prvek vaší kuchyně. I proto klade Bauknecht u komínových odsavačů par velký důraz na design, čehož si můžete sami povšimnout.

Odsavače par Bauknecht

Prostorové digestoře, jinak též ostrůvkové digestoře, se obvykle zavěšují nad varné desky, do volného prostoru rozměrnějších kuchyní. Rovněž ostrůvkové odsavače par vynikají elegantním designem, který ihned upoutá pozornost návštěvníka.

Odsavače par Bauknecht

Výsuvné digestoře jsou určeny především do menších kuchyní, na které s přehledem vystačí. Tyto digestoře jsou velice nenápadné a začínají pracovat poté, co je povytáhnete.

Odsavače par a hlučnost

K základním parametrům digestoří patří hlučnost jejich provozu. Nadstandardně tichý provozní režim patří k přednostem odsavačů par Bauknecht. Díky funkci Deep Silence udržují naše digestoře hlučnost ve výši 56 dB, a to i při výkonu 820 m3/hod!

Hlučnost se různí v závislosti na intenzitě výkonu a typu odsávání (do komína, anebo tzv. recirkulací, kdy je hlučnost vyšší). Snesitelné rozmezí hlasitosti se pohybuje mezi 50 až 60 decibely, což naše digestoře splňují. Podrobné informace o hlučnosti jednotlivých digestoří naleznete v produktovém listě na stránce každého odsavače. O možnost otestovat si hlasitost odsavače tzv. „na vlastní uši“ požádejte personál prodejen, které digestoře Bauknecht nabízejí.

Digestoře a výkon

Obecně platí, že čím větší je vaše kuchyň, tím výkonnější odsavač par budete potřebovat. Výkonnost se měří v metrech krychlových vzduchu, který digestoř vymění za jednu hodinu. Digestoř by měla za hodinu vyměnit vzduch zhruba desetkrát. Z toho vyplývá, že menší kuchyni s rozlohou do 8 m2 (jakýsi panelákový standard) vystačí výkon do 320 m3 za hodinu, zatímco prostornější kuchyně si žádá výkon vyšší než 500 m3 za hodinu.

Informace o výkonu odsávání do komína i při recirkulaci najdete na stránce každé digestoře Bauknecht.

Jak vysoko odsavač par umístit?

Ačkoliv existuje norma, jež stanovuje minimální vzdálenost mezi varnou deskou/sporákem a digestoří na 65 cm, určitě nezapomeňte zohlednit i svoji vlastní výšku. Pokud měříte více než 167 cm, vaše digestoř by měla být umístěna alespoň 95 cm nad varnou deskou, zatímco těm, kteří měří do 166 cm, postačí o 20 cm kratší vzdálenost.

Jaké další výhody a funkce vám nabízejí digestoře Bauknecht?

  • technologie PERIMETER: představuje nejefektivnější způsob odsávání, kdy jsou pára a kouř odváděny podél obvodu spodní části těla odsavače,
  • ProTouch povrch: vnější povrch digestoře je speciálně upravený pro snadné čištění,
  • elektronické či dotykové ovládání, časovač, 3 stupně výkonu,
  • moderní design, s nímž vaše kuchyně zaručeně vynikne.

Proč zrovna odsavače par Bauknecht?

Rozhodnete-li se pro odsavače par značky Bauknecht, získáte zároveň:

5 let záruka